Nelamte si hlavu s texty, najměte si copywritera.

Proč si vybrat právě mne?

  • Pokud nebudete spokojeni, nic neplatíte.
  • Korektura zahrnuta v ceně.
  • Mám zkušenosti se SEO.
  • Text dodám v libovolném formátu i HTML.
  • Zakázky odevzdávám včas.

Radek Špidla – www.spidla.cz

Jan Körner, obchodní ředitel Teramarketing


Ceník služeb

Úkon Měrná jednotka Cena v Kč bez DPH Poznámka
Tvorba textu 1 normostrana 1100,-  
Slogan 1 kus od 500,- Cena bude domluvena individuálně a předem.
PPC inzerát 1 kus 400,-  
Stylistická a obsahová úprava textu 1 normostrana od 400,-  
Konzultace rozložení textu 1 hodina 600,-  
Ostatní související služby 1 hodina 600,-  
Nezávislá korektura třetí osobou 1 normostrana 80,- Provádí profesionální agentura.

Co je to normostrana?

Normostrana neboli normovaná stránka, reprezentuje objem napsaného textu. Jeho délka se totiž nedá spolehlivě určit podle formátu papíru. Na klasický rozměr A4 lze napsat tisíce slov, nebo také jen jednu větu – záleží na tom, jak velké zvolíte písmo, či rozestupy řádků. Abychom mohli přesně určit objem textu, napsaného copywriterem, nebo kýmkoliv jiným, vezmeme si na pomoc počet znaků. Znakem rozumíme všechna písmenka a mezírky mezi jednotlivými slovy. Jedna normovaná stránka čítá přesně 1800 znaků textu.

Jestliže tedy vezmeme slovo copywriter, jednoduše spočítáme, že čítá celých deset písmen. Slovo profesionální obsahuje třináct písmen, píše čtyři, pro tři a vás také tři. Celkově se tedy jedná o pět slov, která dohromady mají 33 písmen. Pokud tato slova složíte do věty jednoduché, získáte toto: "Profesionální copywriter píše pro vás." V tuto chvíli již, podle pravidel normované stránky, počítáte i mezery. Suma sumárum vychází 38 znaků, tedy o pět více, nežli u samotných slov. Jistě vám neuniklo, že tečky a čárky ve větě jsou počítány také.

Jak spočítat počet znaků?

Osobně používám program Word, kde je tato funkce zahrnuta v základní verzi. Na kartě Revize uvidíte, v levé horní části, okénko "Kontrola pravopisu". V tomto poli lze spatřit ikonku, vedle které je napsáno "Počet slov". Kliknutím na tato slova se vám objeví další okno, které zobrazí kompletní statistiku – počet slov, počet znaků bez mezer, a konečně i počet znaků včetně mezer – to je číslo, které vás v tuto chvíli zajímá nejvíce. Vydělte 1800 a získáte počet normostran.

Takto vypadá normostrana v praxi

Tento ohraničený text obsahuje přesně 1800 znaků včetně mezer. Teď si můžete jednoduše představit, jak vypadá normostrana. Chcete se ujistit? Zkopírujte text do Wordu a vyzkoušejte si to sami.telefon: +420 602 244 009, josef.krejcik@ttlonline.cz, Webdesign by TTL.Online